طراحی استند

ابزارهای تبلیغاتی بسیاری برای تبلیغ و معرفی کسب و کار مورد توجه قرار می گیرد. طراحی استند به عنوان یکی از ابزار مهم برای تبلیغات و معرفی کسب و کار می باشد. طراحی استند ایستاده به عنوان یکی از رایج ترین مدل های استند برای صاحبان شرکت و مشاغل اهمیت دارد.

مدل های مختلف طراحی استند برای تبلیغ کسب و کار

ابزارهای تبلیغاتی بسیاری برای تبلیغ و معرفی کسب و کار مورد توجه قرار می گیرد. طراحی استند به عنوان یکی از ابزار مهم برای تبلیغات و معرفی کسب و کار می باشد. طراحی استند ایستاده به عنوان یکی از رایج ترین مدل های استند برای صاحبان شرکت و مشاغل اهمیت دارد.

طراحی استندها تنوع زیادی دارد. در واقع استندها با توجه به مشاغل و اهداف تبلیغات طراحی و تولید می شوند. استند ایستاده بیشتر در کنار سالن های همایشی و غرفه های نمایشگاهی دیده می شود. اگر چه استندها بیشترین کارایی را در تبلیغات دارند اما گاهی به عنوان راهنمای کاربر یا مهمانان مورد استفاده قرار می گیرند. استندهای معرفی در سالن ها مستقر می شوند و اشکال مختلفی دارند.

طراحی استند نمایشگاهی

طراحی استند نمایشگاهی مربوط به غرفه های نمایشگاهی می باشد. طرح استند نمایشگاهی برای جلب توجه بازدید کنندگان اهمیت دارد. در واقع باید طرح استند را متناسب با فعالیت نمایشگاه به کار برد. در این صورت افراد رهگذر به حضور در نمایشگاه و بازدید از آن ترغیب می شوند.

طرح استند با توجه به نوع هدف و کسب و کار انتخاب می شود. گرافیک به کار رفته در طرح استند اهمیت زیادی دارد و می تواند بر نظر مشتری تاثیر بسیار بگذارد. طراحی استند با ویژگی های درخور و قابل توجه حتی به مدت کوتاه می تواند نظر مشتری را جلب نماید و در افزایش بازدید موثر باشد.

ابعاد رایج در طراحی استند

طراحی استند تبلیغاتی در سایز و اندازه های مختلفی انجام می شود. این طرح ها معمولاً بر روی قاب مستطیل عمودی پیاده سازی می شوند. برای ابعاد مستطیل ابعادی در سایزهای ۶۰*۱۶۰، ۹۰*۲۰۰ و ۱۰۰*۲۰۰ تعریف می گردد.

تکنولوژی روز و پیشرفت تبلیغات باعث شده طرح های زیادی برای دیزاین استند مورد استفاده قرار بگیرند. در نهایت افراد برحسب هدف تبلیغات از طرح استند بهره مند می شوند.

کاربرد استند

طراحی استند برای امور تبلیغاتی، معرفی خدمات و محصولات شرکت یا موسسه و برای شرح فعالیت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی استند نمایشگاهی برای سالن های همایش، داروخانه ها، معابر، سوپرمارکت ها، فروشگاه ها، دفاتر، ساختمان های تجاری و شرکت ها کاربرد دارد.

موارد مهم در دیزاین استند

برای طراحی استند باید از متخصصان حرفه ای کمک بگیرید. گرافیک های حرفه ای می توانند طرح ها و الگوهای زیادی برای دیزاین استند به مشتریان و صاحبان مشاغل معرفی کنند.

انتخاب رنگ

برای طراحی استند باید بر روی رنگ استند متمرکز شوید. رنگ استند با توجه به فعالیت شرکت انتخاب می گردد. به عنوان مثال اگر شرکت یک شرکت تولیدی یا توزیع کننده مواد غذایی یا خوراکی است، بهتر است از رنگ شاد و هیجان آور برای طراحی استند کمک گرفت. رنگ های قرمز و نارنجی گزینه پیشنهادی خوبی برای طرح استند شرکت مواد غذایی می باشند.

رنگ های انتخابی برای طرح استند باید با فعالیت شرکت هماهنگی داشته باشند. در واقع رنگ انتخابی باید معرف فعالیت شرکت باشد. بیشتر شرکت ها از یک رنگ خاص برای معرفی خدمات و محصولات کمک می گیرند. این موضوع باعث می شود رنگ تبلیغاتی تداعی گر فعالیت شرکت باشد.

متن استند

برای طراحی استند به متن مناسب فکر کنید. توجه داشته باشید که جملات ناب و طرح های بکر بسیار مورد توجه قرار می گیرد. برای نوشته روی استند باید از فونت های جذاب و مناسب استفاده کنید. فونت های نستعلیق بسیار زیبا و تاثیرگذار هستند و برای طرح استند مورد توجه قرار می گیرند.

خلاقیت

ایده های خلاقانه در طرح استند بسیار مورد استقبال قرار می گیرند. لوگو یا آرم شرکت، موسسه، دفتر، فروشگاه و … به عنوان بخشی از ترکیب طرح استند مورد توجه قرار می گیرد. گرافیست های استند همواره بخشی از استند را به لوگوی شرکت اختصاص می دهند. کلیه جزئیات و نکات به کار رفته در استند شاید چندان مهم به نظر نرسند اما تاثیر شگرفی بر روی نظر و تصمیم مشتری و بازدید کنندگان خواهند داشت. استفاده از متون تاثیرگذار و جملات بکر به اهمیت استند کمک زیادی می کند.

در استندهای تبلیغاتی متنی برای معرفی و تبلیغ محصولات منظور می گردد. برای توضیح و شرح متون از فونت های گوناگون استفاده می شود.

برای تکمیل شدن طراحی استند بهتر است بخشی از استند را به تصاویر گرافیکی اختصاص دهید. تصاویر گرافیکی باید متناسب با نوع فعالیت، محصولات و خدمات معرفی می شود.

انواع استند

استندها از تنوع زیادی برخوردار هستند. انواع استند با توجه به نوع حرفه و شغل انتخاب می شود.

طراحی استند ایکس جزء استندهای ایستاده می باشد. طراحی استند X با هدف تبلیغات انجام می شود و با پایه های ضربدری نمایان می گردد.

استند پاپ آپ به عنوان استند سمینار، غرفه های نمایشگاهی  و کنفرانس های ورزشی و خبری مورد استفاده قرار می گیرد.

استند پوستر برای نصب پوسترهای تبلیغاتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. این استندها در سه مدل ساخته و راه اندازی می شوند.

 کاتالوگ استند برای قرارگیری و جمع آوری مجلات، بروشور و کاتالوگ کاربرد دارد.

استند رول آپ: استند رول آپ به شکل رولی استفاده می شود و دارای غلاف است.

برای طراحی مناسب معرفی محصول باید از استندهای تبلیغاتی استفاده کرد.

استندهای تبلیغاتی مختلف

طراحی استند پزشکی می تواند اطلاعات پزشک را به همراه داشته است و ساعات کاری مطب را به مخاطب اطلاع رسانی نماید.

طراحی استند کلینیک برنامه کاری کلینیک، آدرس، تلفن و … کلینیک را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد.

طراحی استند باشگاه ورزشی برای معرفی تخصص باشگاه، ساعت کاری باشگاه، نام مدیریت و … استفاده می شود. در استندهای باشگاهی از لوگوی باشگاه، فونت درشت و گرافیک متناسب با باشکاه استفاده می شود. تصویر گرافیکی درج شده بر روی استند با توجه به نوع فعالیت باشگاه انتخاب می گردد. این مسائل جزئی تاثیر زیادی در جلب نظر مشتری دارند. ضمن اینکه اطلاعات دقیقی درباره روند کار باشگاه در اختیار مشتری قرار می دهند.

طراحی استند مزون با طرح گرافیکی از عروس یا لباس عروس نمایان می شود و اطلاعات کاری، ساعت حضور، مشخصات مزون و … را مشخص می کند.

بیشتر استندها برای راهنمایی و معرفی خدمات و محصولات به مشتریان مورد توجه قرار می گیرند. این معرفی و راهنمایی قادر به انجام تبلیغات برای کسب و کار نیز می باشد. بنابراین با بهره مندی از استندها می توان تبلیغات لازم را در کنار معرفی محصولات به دست آورد.